fbpx

سوالات متداول

 

دوست عزیز ، در این صفحه می توانید متداول‌ترین پرسش‌های مطرح شده از سوی کاربران را به همراه پاسخ‌های آن‌ها مشاهده کنید. ممکن است پرسش شما نیز مشابه یکی از این موارد باشد.

استاد تقی خان

در حال حاضر خیر. سیستم کپی تردینگ در اروپا شرایط و‌قوانین خاصی دارد که در حال حاضر امکان فراهم کردن این نوع خدمات برای مشتریان نیست.

افراد موفق در حرفه ی تردینگ را می‌توان از‌ روی نوع معاملات آن ها ، اطلاعاتشان از تحلیل بازار و اعتبار شان شناخت. آن ها با پایبندی به قوانین مدیریت سرمایه در این بازار بصورت مستمر به سود دهی می رسند و هیچ گاه سودای موفقیت یک شبه را ندارند و درآمد خود را از معالاتشان به دست می آورند .

ارزهای دیجیتال به دلیل ریسک بالایی که دارند، و همینطور حجم پایین معاملات نوسان زیادی دارند، و نهنگ ها ( افرادی که سرمایه نسبتا زیادی دارند) و نقش بزرگی را در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند که می توانند چارت را دچار نوسانات شدید کنند که باعث می شود این ابزار ها از قواعد تحلیل تکنیکال خارج شوند، هیچ حرفه ای و بزرگان بازار سهام و فارکس سرمایه خود را در بازار کریپتو کارنسی ریسک نمی کند. پس جایی که بزرگان و حرفه ای ها نیستند منطق می گوید که شما هم وارد نشوید.

طلا به عنوان دارایی امن در جهان شناخته شده است و نفت هم به عنوان طلای سیاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما به دلیل اینکه خبرهای مهم مانند گزارشات بانک های مرکزی، نشست های اتحادیه اروپا، نشست های سیاستمداران آمریکا و دیگر کشورها وقایع مانند جنگ، و سایر اتفاقات می تواند تاثیر زیادی در قیمت نفت و طلا داشته باشند، توصیه می شود در این ابزار ها کمتر معامله کنید چون قیمت در این بازار ها بیشتر بر اساس فاندامنتال تعیین می شود و تکنیکال سهم کمتری دارد . در نتیجه ترید بر روی این ابزار نیازمند تجربه زیاد و اطلاعات به روز و کافی است .

برای یک معامله گر حرفه ای اولویت کم ریسک بودن مارکت هست

استاد تقی خان در حال حاضر با پلتفورم Agneatrader در بروکر امریکایی اینتراکتیو بروکر مشغول به فعالیت هستند.

در آموزش های رایگان که توسط استاد ارایه شده ، عنوان شده است که این استراتژی ها مختص ایشان نیست و عملا ایشان رفتاری را تکرار می کنند که تریدر های بزرگ در بانک ها و موسسات مالی آن را انجام می دهند . این رفتار مبتنی بر همان مفهوم عرضه و تقاضاست که قیمت گذاری مارکت را تعیین می کنند که این مفهوم در چارت با تکنیک های خاصی به شکل موومنت و کارکشن ، ترند سایز و … خلاصه می شود .

خیر. ایشان بازار را با مفهوم و رفتار اصلی آن مشاهده می کنند . و بر اساس تکنیک های مدیریت سرمایه و مدیریت معامله ترید های موفقی را پایه گذاری می کنند . استراتژی هایی به مانند پرایس اکشن تنها یک اسم هستند و کمکی به درک ما از مفهوم بازار نمی کنند . ما با این استراتژی ها نمی توانیم مفهوم استاپ فیشینگ را درک کنیم ، نمی توانیم روند مارکت ، اصلاح آن و مفهوم مهم ترند را درک کنیم .در نتیجه کار ما در این مارکت بازی با اسامی نیست ، کار ما کسب درآمد با توجه به مفهوم و رفتار مارکت است .

بازار بورس ایران از لحاظ تکنیک ، سیستم و بازی های سیاسی به طور کلی با بازار های مالی بین المللی تفاوت های اساسی دارد .و استاد تجربه ای در بازار بورس ایران ندارند به همین جهت نمی توانند در آن صاحب نظر باشند .

تریدینگ

برای آن دسته از علاقه مندان به سیستم کپی تردینگ باید بگوییم نه! متاسفانه . دلایل : معمولا تریدر هایی دست به این سیستم می زنند که معالاتی با ریسک بالا انجام می دهند تا مشتریان را به جهت به دست آوردن سریع سود وسوسه کنند . و در دراز مدت بازندگان این بازارهای مالی هستند . نکته ی مهم در تریدینگ هنر مدیریت سرمایه است که باعث می شود یک تریدر به صورت مستمر و پایدار سود ده باشد . در این بازار بهتر است خودتان مدیر سرمایه خود باشید . همچنین سیستم کپی تردینگ شرایط خاصی دارد . هر حساب و‌هر بروکری برای این سیستم مناسب نیست و نمی تواند ضامن سود برای شما باشد.

استفاده از سیگنال ها نیز با فرض دریافت سیگنال از یک مرجع معتبر نیاز به مدیریت سرمایه و مدیریت معامله توسط خود معامله گر دارد که این هم‌نیازمند آموزش ، تمرین و تجربه است. یک سیگنال نمی تواند شما را موفق کند بلکه مجموعه ی معاملات سوده و ضررده است که در نهایت سود شما را رقم می زنند .به همین دلیل برای هر سیگنال نیز باید مدیریت سرمایه را رعایت کنید و همیشه به خاطر داشته باشید موفقیت گذشته یک سیستم سیگنال دهی تضمینی بر موفقیت های آینده نیست . تردینگ در واقع یک حرفه ی نیازمند به فعالیت مستمر است . یک سیگنال یا یک دوره دریافت سیگنال نمی تواند ضامن موفقیت شما در این بازار باشد . چنانچه ما می بینیم کسانی که صرفا به دنبال سیگنال بوده اند در اکثر موارد سرمایه خود را به دلیل نا اگاهی از مدیریت سرمایه از دست می دهند . اینکه در این بازار صرفا با دریافت سیگنال بخواهید درآمد داشته باشید مانند این است که در یک اقیانوس آب به یک لیوان آب اکتفا کنید ! در نهایت این انتخاب شماست !

این حرفه برخلاف سایر حرفه ها پتانسیل درآمد نامحدود دارد . و جزء حرفه های پردرآمد دنیاست . سرمایه شما در صورت فعالیت صحیح بصورت درصدی (تصاعدی ) رشد می کند . اما برای رسیدن به این مرحله تنها یک شبانه روز کافی نیست !

شما با هر سرمایه ای می توانید وارد این بازار شوید از ده دلار گرفته تا … اما فعالیت با سرمایه کم چندین مانع بر سر راه شما ایجاد میکند . یک شما نمیتوانید مدیریت سرمایه و مدیریت معامله صحیحی داشته باشید . و نمی توانید سرمایه خود با در نظر گرفتن مفهوم مارجین مدیریت کنید . در نتیجه ورود به مارکت با سرمایه کم منطقی نیست. و چون این بازار درآمد درصدی دارد در نتیجه سرمایه کم، درآمد دلخواه شما را به ارمغان نمی آورد . شما میتوانید برای شروع و تمرین ابتدا از حساب های دمو ی آموزشی استفاده کنید و پس از کسب تجربه با مبلغ حداقل 500 تا 2000 به تمرین در حساب واقعی بپردازید تا اینکه برای ورود سرمایه اصلی تان تجربه کافی را بدست بیاورید.

شرکت تردینگ که در آلمان واقع است با معرفی بروکرهای معتبر ، پرداخت کش بک و ارایه خدمات و ابزار های کاربردی ، تریدر ها را در انجام فعایت حرفه ای شان حمایت میکند.

آموزشی

این بازار نیاز به آموزش صحیح و سرمایه دارد . شما می‌تواند با استفاده از آموزش های اولیه تهیه شده توسط تیم استاد با کلیت این مارکت آشنا شوید و پس از تصمیم قطعی به فعالیت در این بازار با دنبال کردن آموزش های رایگان استاد ، حرفه ی خود را آغاز کنید. برای شروع از ابتدا شما می توانید، از ویدیوهای رایگان ما استفاده کنید، تمام نکات از پایه گفته شده آموزش متاتریدر، مدیریت سرمایه ، نحوه معامله کردن در تایم های مختلف و استفاده از ابزارهای بسیار مفید مدیریت سرمایه و واچ لیست، همچنین مطالب پیشرفته توسط استاد در ویدیوهای بیسیک گفته شده است که خیلی از دوستان با تمرین و تلاش به کمک این آموزش ها به سوددهی رسیده اند.

فیوچر دسته ای از ابزارهای معاملاتی است که بر اساس قرارداد های فصلی قیمت گذاری می شوند . ترید بر روی این دسته از ابزار های معاملاتی نیاز به سرمایه و تجربه ی بیشتری دارند و بروکر های خاصی این ابزار را پشتیبانی می کنند که در حال حاضر امکان فعالیت برای ایرانیان داخل میسر نیست . این ابزار مستقیما به بازار بورس متصل هستند که مرجع قیمت گذاری آن هاست . به دلیل این اتصال تریدر ها می توانند با استفاده از ابزارهایی مانند اوردربوک معاملات حرفه ای تری انجام دهند.

فاکتور موفقیت در این بازار ساعت کاری شما نیست.بلکه تلاش ، کیفیت تمرین و نظم در انجام معاملات است . برآیند این فاکتور هاست که شما را به درآمد در این بازار می رساند . نسبت تعداد معاملات موفق به معاملات ضرر ده شما در یک دوره ی زمانیست که میزان درآمد شما را مشخص می سازد و شما باید با تمرین و کسب تجربه این نسبت را به بالاترین سطح ممکن برسانید .

اکثر بازندگان این بازار کسانی هستند که با تفکر موفقیت یک شبه ، قمار و یا ساده انگاری دست به معاملات پر ریسک می زنند و یا انتظار دارند بدون اطلاعات و بدون در نظر گرفتن اصول مدیریت سرمایه و انجام معاملات بیش از حد ، تنها با زدن یک کلید به سود های آنچنانی برسند.

حرفه ی تردینگ مانند هر حرفه ی دیگری نیاز به آموزش تمرین و بردباری دارد. موفقیت در‌ این حرفه مانند هر حرفه ی دیگری یک شبه به دست نمی آید . یک تریدر موفق با تمرین ‌و کسب تجربه به رفتار بازار مسلط می شود و با رعایت قوانین این حرفه می توانند به موفقیت های مستمر برسد.

این ابزارها گذشته ی بازار را نشان می دهند. قیمت هیچ ابزاری هیچ زمان بر اساس فاکتور هایی مانند الیوت فیبوناجی و یا ترند لاین و اندیکاتور تعیین نمی‌شود. و اخبار سیاسی و اقتصادی است که قیمت را تعیین می‌کند. و‌همینطور عرضه و تقاضا که در همان مفهوم موومنت و کورکشن خلاصه می شود. ابزار های نام برده شده محاسباتی بر روی گذشته بازار انجام می‌دهند و تحلیل منطقی برای آینده ندارند. همچنین اکثر این ابزار ها نمی توانند نقطه ی ورود و خروج صحیحی را به تریدر نشان دهند و باعث گمراهی وی می شوند.

کمتر تریدر حرفه ای در آمریکا و اروپا برای تحلیل از چنین ابزار هایی استفاده می کند، به چند دلیل: ۱. این ابزار فقط محاسباتی از گذشته بازار را به ما نمایش می دهند. ۲. این ابزار معمولا توسط بروکرها ساخته می شوند، که با القای احساس امنیت کاذب ، تریدر را به انجام معاملات بیشتر ترغیب می کند. تا از کمیسیون معاملات شما کسب درآمد کند. 3.این ابراز ها به معالمه گر تقطه ی ورود و خروج در معامله را نشان نمی دهند که این موضوع یکی از مهترین مسائل در تریدنیگ است . 4. اصل معامله گری چیز دیگریست، مثل عرضه و تقاضا، روند و اصلاح و… بازار را بانک ها و معامله گران بزرگ هدایت می کنند، پس عملا این ابزار جز گمراهی شما نتیجه ی دیگری نخواهند داشت. 5. با استفاده از اندیکاتورها و اوسیلاتورها به راحتی در دام بروکرها و استاپ فیشینگ قرار می گیرید.

بله ایرانیان می‌توانند با ثبت نام در برخی بروکر‌ها بصورت CFD در این بازار فعالیت کنند .

فارکس بزرگترین بازار مالی جهان با بیش از ۵ تریلیون دلار گردش مالی در روز می باشد، و همچنین یک سیستم بین بانکی می باشد که امنیت مالی بالایی دارد، شما با تمرین و تلاش و رعایت مدیریت سرمایه می توانید درآمد خیلی خوبی از این بازار پرسود و جذاب داشته باشید، استاک مارکت هم بسیار پرسود و جذاب می باشد و ریسک کمتری نسبت به فارکس دارد، و همچنین پتانسیل کسب درآمد بالایی دارد . البته برای تریدر در استاک مارکت به سرمایه بیشتری نیاز دارید تا بتوانید در سهام های مختلف مانند آمازون، اپل، تسلا و دیگر کمپانی ها سرمایه گذاری کنید. وارن بافت و خیلی از بزرگان بازارهای مالی با سرمایه گذاری در بازار سهام به این حجم از ثروت رسیده اند.

باید ببینم معامله گران اصلی بازار چگونه رفتار میکنند ! اغلب آن ها در تایم فریم های بالاتر مانند هفتگی و روزانه فعالیت میکنند . اما تریدر های خرد اغلب در تایم فریم های روزانه و ساعتی معاملات خود را انجام می دهند . ما هم بهتر است بدنبال حجم معاملات آن ها که روند های اصلی بازار را تشکیل می دهند مانند آن ها رفتار کنیم. تایم های پایین (زیر یک ساعت) به دلیل نوسانات شدید موجود بر روی چارت ریسک بسیار بالایی دارند و از لحاظ روانی تاثیر زیادی روی معامله گر می گذارند.

شما می توانید با ارسال پیام به پشتیبان های کانال تلگرام استاد تقی خان ، به آموزش های رایگان ایشان درسترسی پیدا کنید.

در واقع با استفاده از آموزش های رایگان نیاز شما در آموزش این مارکت برطرف خواهد شد و الزامی برای شرکت در کلاس نیست. اما کسانی که میخواهند بصورت جدی تر و حرفه ای این حرفه را دنبال کنند و احساس می کنند برای انجام تمرین هایشان نیاز به همراهی استاد دارند می تواند از این کلاس ها و امکانات آن استفاده کنند . در نظر داشته باشید قعالیت حرفه ای در این بازار نیازمند سرمایه ی بزرگتری است ، اگر سرمایه شما برای ورود به این بازار سرمایه بزرگی نیست استفاده از کلاس ها برای شما توجیحی ندارد.

لینک وبینار های ماهیانه در صفحه ی اصلی وبسایت موجود هست همچنین در کانال تلگرام ، کانال یوتیوب و وبسایت استاد نیز لینک وبینار های گذشته را قرار می دهیم.

بله. این آموزش ها که در کانال آموزش های رایگان استاد تقی خان جمع آوری شده است . به شما کمک می کنند دانش لازم برای ورود به این بازار را از سطح ابتدایی تا پیشرفته بدست آورید و نیاز به مرجع و کلاس دیگری ندارید. در ادامه این تمرین و تجربه شماست که نتیجه را رقم خواهد زد .

کتاب های مربوط به مبحث تکنیکال : عموما کتاب های قدیمی است مانند کتاب جان مورفی و کتاب های کندل شناسی و … که عملا در بازار روز کاربردی نیستند . این مباحث بیشتر از کتاب و تحقیق نیاز به تمرین و تجربه دارند.که در هیچ کتاب تکنیکالی آن را به دست نخواهید آورد. کتاب های مربوط به فاندامنتال: به شدت توصیه می شود کتاب های این دسته را مطالعه کنید اما این دانش تنها محدود به چند کتاب نمی شود . و نیازمند سال ها مطالعه ی چندین کتاب و همچنین رصد همزمان بازار است . کتاب های مربوط به روانشانسی بازار: معمولا کتاب ها مربوط به این دسته در بازار کتاب های خوبی هستند که به شما ذهنیت خوبی برای فعالیت در این حرفه می دهند. درکانال آموزش های رایگان استاد کتاب های مربوط به این مبحث را معرفی کرده ایم.

بازار فیوچر به صورت مستقیم به بازار بورس آمریکا متصل است و به دلیل به این اتصال بروکر های مربوطه می توانند اطلاعاتی در مورد سفارشات خرید و فروش مابقی تریدر ها به ما ارایه دهند که این امر میتواند به تحلیل ترید ما کمک بیشتری کند . اما استفاده از آن ها نیاز مند تجربه بسیار بالایی است . متاسفانه این ابزار و بروکر های مربوطه به دلایل تحریم امریکا برای ایرانیان در دسترس نیست.

Agenatarder پلتفورم معاملاتی است که معامله گر در آن می تواند به معامله بپردازد این سیستم از ابزار های معاملاتی گسترده ای پشتیبانی می کند و فقط تعداد محدودی بروکر امکان اتصال به این پلتفروم را دارند که متاسفانه در حال حاضر فعالیت در این پلتفورم برای ایرانیان داخل کشور مقدور نیست.

چرا تیم آموزشی ما

 

تیم آموزش استاد علی تقی خان با بیش از ۱۶ سال تجربه حرفه ای در تریدینگ هم اکنون از طریق آموزش های رایگان و تخصصی این امکان را به علاقمندان می دهند تا بتوانند قدم به دنیای حرفه ای تریدینگ بگذارند. این روند شامل مراحل مختلف و حمایت تیم آموزشی استاد  در طول آموزش ها می باشد

 

دریافت آخرین تحلیل ها

تریدینگ برای بسیاری از مردم رویای کسب مبالغی با چند کلیک ساده است. یک شخص برای حرفه ای شدن در این شغل، بطور میانگین برای آن مجبور است سال ها تمرین و آموزش ببیند. اما هیچکدام از این ها نباید در حد یک رؤیا بماند.  هر ماه علی تقی خان به وضوح نشان می دهد که همه اینها می توانند به واقعیت تبدیل شوند.  او همیشه تریدهای خود را به صورت زنده نشان می دهد و همچنین تریدرهای حرفه ای در اطراف او ، که توسط خود او آموزش دیده اند، نشان می دهند موفقیت اکتسابی است. علی بیش از 15 سال است که تریدر حرفه ای در معاملات تجاری، معاملات بورس و ارز می باشد. تریدرهای موفق، هم به روش فاندامنتال و هم تکنیکال در تجزیه و تحلیل بازارها تسلط دارند و در نهایت، این تجربه و روحیات شخصی است که موفقیت یا عدم موفقیت در این حرفه را تعیین می کند.


All Right Reserved For Ali Taghikhan Trading Group
Terms and Conditions

Farsi / English

Switch to English / Persian

 

General Terms and Conditions

 

With the continued access to the websites of www.ali-taghikhan.com (website or AT) these terms of use and liability (terms) are legally binding. If you do not accept these terms, you are not allowed to access to the website furthermore. These terms as well as all information and the whole content on the website can be changed without previous announcement.

Local restrictions

Neither the website nor the information, functions contained and offers, services provided on the website are addressed to persons/companies in countries or jurisdictions, in which the publication and/or distribution of those information, functions, services and offers and/or the marketing for this is forbidden in general or without previous authorization. Persons/companies, who/which are subject to any such restriction as to their residence, nationality or other reasons, are not allowed to use the website. Every person/company is responsible for oneself/itself to inform about possible restrictions before access and further use of the website and to comply with restrictions.

In particular, the website with all its content, services and offers is not directed at and intended for people and companies in the EU, the USA or Japan. This list is not exhaustive.

In the event of an existing local or personal restriction of content, functions and advertising, in particular with regard to financial services, it is deemed accepted and agreed that the user, who nevertheless accesses it, does so entirely on his own initiative and without any influence or request from AT.

Content and information

The content of the website has no regard to the specific investment objectives, financial situation or particular needs of any specific recipient. Unless specifically stated otherwise, all price information is indicative only. No representation or warranty, either express or implied, is provided in relation to the accuracy, completeness or reliability of the content. The content is not a complete statement of the securities, markets or developments referred to herein. Furthermore, the content should not be regarded by recipients as a substitute for the exercise of their own judgment. In no case should the user align/adapt his behavior and decisions with the services, information or other contents of AT or understand these as an incentive for a certain behavior.

Any opinions are subject to change without notice and may differ or be contrary to opinions expressed by other business departments of the company or partner companies as a result of using different assumptions and criteria.

As far as legally permissible AT is not under any obligation to update or keep current the information contained herein. Otherwise in case of checking and updating meanwhile the information may have changed despite all the diligence. Therefore, AT does not assume liability for or guarantee the timeliness, accuracy and completeness of the content.

The information contained on the website is just for informational purposes. AT does not provide financial services or financial analysis in his own name. No information published on the website constitutes a solicitation, an offer or a recommendation to buy or sell any financial instruments, to affect any transaction, or to conclude any legal act of any kind whatsoever. AT does not intend to provide investment, legal, tax or other advice or financial analysis through the website. The content does never provide the only basis for investment or other decisions. AT is not liable for that any securities or services discussed are suitable for any investor. When making a decision about your investments, you should seek the advice of a professional financial advisor.

The website may contain statements that constitute forward looking statements. While these forward-looking statements may represent the judgment and the future expectations of AT, a number of risks, uncertainties and other important factors could cause actual developments and results to differ materially from the expectations of AT. As far as permissible AT is under no obligation to and expressly disclaims any such obligation to update or alter its forward-looking statements whether as a result of new information, future events, or otherwise.

No warranty and liability

The use of the website is at the own risk of the user. Any use of the content for making financial or legal decisions remains a self-dependent and self-contained decision of the user. The information contained on the website are provided as is and as available. AT makes no representations or warranties of any kind, either express or implied, with respect to the information and functionality contained on the website. Without limiting the foregoing, AT does not warrant the accuracy, timeliness, completeness, reliability or availability of the website or the information or results obtained from use of the website, or that the website is virus-free or error-free.

To the fullest extent permitted by law, in no event shall AT or any of its representatives, employees or contractors have any liability whatsoever to any person for any direct or indirect loss, liability, cost, claim, expense or damage of any kind, whether in contract or in tort, including negligence, or otherwise, arising out of or related to the use of all or part of the website, even if AT has been advised of the possibility of the same.

Links

The website may contain third party content or links to third party websites. These content and links are provided solely for your convenience and information. AT has no control over, does not assume any responsibility for and does not make any warranties or representations as to, any third-party content or websites, including but not limited to, the accuracy, subject matter, quality or timeliness. AT shall have no liability for third party content or websites or websites linking to or framing the website.

Certain links may be used to allow AT to receive compensation / commissions by third parties for their use or subsequent actions.

Intellectual property rights

AT, or the applicable third-party owner, retains all right, title and interest (including copyrights, trademarks, patents, as well as any other intellectual property or other right) in all information and content (including all text, data, graphics and logos) on the website. Individual pages and/or sections of the website may be printed for personal use only, and provided that such print outs retain all applicable copyright or other proprietary notices. All users must not, without limitation, modify, copy, transmit, distribute, display, perform, reproduce, publish, license, frame, create derivative works from, transfer or otherwise use in any other way for commercial or public purposes in whole or in part any information, text, graphics, images, video clips, directories, databases, listings or software obtained from the website without the prior written permission of AT. Systematic retrieval of content from the website to create or compile, directly or indirectly, a collection, compilation, database or directory (whether trough robots, spiders, automatic devices or manual processes) or creating links to the website without written permission from AT is prohibited.

Privacy

The operators of this website take the protection of your personal data very seriously. We treat your personal data confidentially and in accordance with the statutory data protection regulations. Our website can usually be used without providing personal data. Insofar as personal data is collected on our website, this is always done on a voluntary basis as far as possible. Personal data is collected and processed when it is necessary to be able to provide you as a user with information, content and services that are free of charge and for a fee, and in return for free information, content and services.

Severability clause

To the extent that any provision of these Terms of Use is found by any competent court or authority to be invalid, unlawful or unenforceable in any jurisdiction, that provision shall be deemed not to be part of these terms, but such finding shall not affect the validity, lawfulness or enforceability of the remainder of these Terms of Use in that jurisdiction, nor shall it affect the validity, lawfulness or enforceability of these Terms of Use in any other jurisdiction.

 شما می توانید با ما از طریق شبکه های اجتماعی در تماس باشید